2017
Ian Rogers
Degreee: History
Branch: Infantry
Athletics: Wrestling
Wesley Lee
Degree: Criminal Justice
Branch:
Athletics: Wrestling
Brian Holt
Degree: Psychology
Branch: Military Intelligence
Adan Madera
Degree: Health and Physical Education
Branch: Infantry
Atheltics: Football
Mason Alfaro
Degree: Outdoor Adventure Leadership
Branch: Infantry
Athletics: Football
2016
Program Manager: LTC Travis Lee
Senior Military Instructor: 1SG Michael Walker/ SFC Clint Blevins/ SGM Michael Walker
Support Staff: SPC Paul Latvala/ Mr. Stephen Moriarty
Daniel Abernethy
Degree: BS Health/PE
Branch: Military Police
Athletics: Football
James Bowers
Degree: BS Biology
Branch: Infantry
Athletics: Wrestling
Anthony Hess
Degree: BS Psychology
Branch: Infantry
Athletics: Football
2015
Program Manager: LTC Travis Lee
Senior Military Instructor: 1SG Michael Walker/ SFC Clint Blevins/ SGM Michael Walker
Support Staff: SPC Paul Latvala/ Mr. Stephen Moriarty
Alexander Howell
Degree: BS Health/PE
Branch: Infantry
Jonathon Gonzales
Degree: BS Business Management
Branch: Military Intelligence
Blake Parker
Degree: BS Outdoor Adventure Leadership
Branch: Air Artillery
Erin Smith
Degree: BS Communications
Branch: Adjutant General
Jillian Winston
Branch: Quartermaster Corps
Degree: BS Criminal Justice
2014
Program Manager: LTC Travis Lee
Senior Military Instructor: 1SG Michael Walker/ SFC Clint Blevins/ SGM Michael Walker
Support Staff: SPC Paul Latvala/ Mr. Stephen Moriarty
Shane R. Corley
Branch: Infantry
Degree: BS Criminology/MS Management
Athletics: Rugby
David E. Gizzi
Branch: Infantry
Major: BS Psychology
Skyler D. Somner
Branch: Signal
Degree: BS Computer Science
Damien Rodriguez
Branch: Infantry
Degree: BS Criminal Justice
2013
Program Manager: MAJ Kirk Mickelsen
Senior Military Instructor: SFC Jesse Austin/ SFC Michael Walker
Support Staff: SPC Brandy McCurdy/ SPC Paul Latvala
Aaron Dyer
Major: Criminal Justice
Branch: Quartermaster Corps
Kamie Short (Blevins)
Major: Outdoor Adventure Leadership
Branch: Adjutant General
Brandon Ritchey
Major: Outdoor Adventure Leadership
Branch Infantry
Jamie Parkinson
Major: Physical Therapy
Branch: Medical
Trevor McCarthy
Major: Spanish
Branch: Infantry
Timothy Plaza
Major: History
Branch: Military Intelligence
2012
Program Manager: MAJ Kirk Mickelsen
Senior Military Instructor: SFC Jesse Austin/ SFC Michael Walker
Support Staff: SPC Brandy McCurdy/ SPC Paul Latvala
Stephanie Rokes
Major: Physical Therapy
Branch: Quartermaster Corps
Patrick Read
Major: Business
Branch: Field Artillery
Troy Goosen
Major: Journalism
Kyle Wirkuty
Major: Outdoor Adventure Leadership
Branch: Infantry
Ryan Stappleton
Branch: Aviation
Matthew Witt
Major: Psychology
Nathan Swisher
Major: Criminology
Branch: Field Artillery
2011
Program Manager: LTC Keith Ensley
Senior Military Instructor: SFC Jesse Austin/ CPT Matthew Cofer
Support Staff: MAJ Kirk Mickelsen/ SPC Brandy McCurdy
Owen Lee
Major: Criminal Justice
Branch: Infantry
Thomas Blaser
Major: Health & PE
Branch: Infantry
Justin Neville
Major: Criminal Justice
Branch: Infantry
Michelle Martin
Major: Communication
2010
Program Manager: LTC Keith Ensley
Senior Military Instructor: SFC Jesse Austin/ CPT Matthew Cofer
Support Staff: MAJ Kirk Mickelsen/ SPC Brandy McCurdy
James Hart
Branch: Infantry
Matthew Peninger
Branch: Field Artillery
2009
Program Manager: MAJ Travis Lee
Senior Military Instructors: SFC James Couch/ SSG Ben Little/ SFC Scott Irving/ CPT Matthew Cofer
Support Staff: SPC Brandy McCurdy
2008
Program Manager: MAJ Travis Lee
Senior Military Instructors: SFC James Couch/ SSG Ben Little/ SFC Scott Irving/ CPT Matthew Cofer
Support Staff: SPC Brandy McCurdy
2007
Program Manager: MAJ Travis Lee
Senior Military Instructors: SFC James Couch/ SSG Ben Little/ SFC Scott Irving/ CPT Matthew Cofer
Support Staff: SPC Brandy McCurdy
Timothy Maciejewski
Major: Psychology
Branch: Infantry
2006
Program Manager: CPT Travis Lee
Senior Military Instructors: SFC James Couch/ SSG Ben Little/ SFC Scott Irving/ CPT Matthew Cofer
Support Staff: SPC Brandy McCurdy
Kevin Aguirre
Major: Biology
Branch: Chemical
2005
Program Manager: CPT Travis Lee
Senior Military Instructors: SFC James Couch/ SSG Ben Little/ SFC Scott Irving/ CPT Matthew Cofer
Support Staff: SPC Brandy McCurdy
2004
Program Manager: MAJ Jens Danielson
Senior Military Instructor: SFC James Couch
2003
Program Manager: MAJ Jens Danielson
Senior Military Instructor: SFC James Couch
2002
Program Manager: MAJ Jens Danielson
Senior Military Instructor: SFC James Couch
2001
Program Manager: MAJ Jens Danielson
Senior Military Instructor: SFC James Couch
2000
Program Manager: CPT Heather Green
Senior Military Instructor: SFC James Couch
1999
Program Manager: CPT Heather Green
Senior Military Instructor: SFC Milton Griffith/ SFC Kevin Stanger/ SFC James Couch
1998
Program Manager: CPT Mark Parrish
Senior Military Instructor: SFC Milton Griffith/ SFC Kevin Stanger/ SFC James Couch
1997
Program Manager: CPT Mark Parrish
Senior Military Instructor: SFC Earnest Corey
Michael Whalen
Major: Computer Science
Branch: Military Intelligence
Douglas Wessley
Major: Geology
Branch: Infantry
Jeremy Hennigan
Branch: Infantry
1996
Program Manager: CPT John Conklin
Senior Military Instructor: SFC Earnest Corey
Travis Lee
Major: Biology
Branch: Infantry